Llogaritja e serave drejtkëndore


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Gjerësi X
Gjatësi Z
Lartësi Y
Lartësia e mureve H

Seksionet e fasadës A

Qelizat në seksionet e kulmit B
Seksione Kulmi C

Qelizat në seksionet e mureve D
Seksionet e mureve E

data-full-width-responsive="false">

data-full-width-responsive="false">

Расчет прямоугольной теплицы

Serë Specifikoni dimensionet ne milimetra

X - Gjerësia e serrës
Z - gjatësia e serrës
Y - Lartësia e plotë
H - Lartësia e mureve

Llogaritja e serrës

A - Numri i seksioneve të fasadës

B - Numri i qelizave në seksionin e çatisë
C - Numri i seksioneve të kulmit

D - Numri i qelizave në muret e seksioneve
E - Numri i seksioneve të mureve

Duke ndryshme numrin e seksioneve dhe qelizat në to, ne kemi zgjedhur madhësinë optimale.
Madhësia qelizë do të llogaritet automatikisht.
Të gjitha dimensionet janë paraqitur në Figura serrë.

Programi është dizajnuar për të llogaritur materialet e nevojshme për ndërtimin e serave.
Llogaritja mund të dini zonë dhe vëllimin e një serë, zona e lustrim, sasia e lëndëve për strukturën, perimetri i fondacionit.

Google Play
Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.
Google Play