Llogaritja e zonës së verbër rreth shtëpisë.


shkalla e vizatimit 1:

Përmasat

Shtëpi perimetrike P
Qoshet e jashtme U
Brenda qosheve G
Zona e verbër W

gjeotekstilet T
Përforcuar rrjetë A
kufi B
Formwork C
hidroizolim H

Specifikoni trashësinë e shtresës.

Gurët e asfaltimit D
beton E
Izolim F
rruge e asfaltuar M
rërë K

data-full-width-responsive="false">


Google Play
data-full-width-responsive="false">

Llogaritja e sasisë së materialeve për zonën e verbërP - Perimetri në shtëpi.
W - Zona e verbër
U - Numri i qosheve të jashtëm të zonës së verbër.
G - Numri i qosheve të brendshëm të zonës së verbër.

T - Geotextiles.
A - Rrjetë për përforcim.
B - Curbstone.
C - Kallep.
H - Hidroizolim.

D - Trashësia e trotuarit.
E - Trashësia e betonit.
F - Trashësia e izolimit.
M - Trashësia e jastëkut të zhavorrit.
K - Trashësia e rripit të rërës.

Karakteristikat.

Përcaktimi i zonës së verbër.
Llogaritja e sasisë së kërkuar të materialeve për zonën e verbër.


Google Play
Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.