Llogaritja e numrit të pllakave duke i hapur.


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet në metra

Gjatësia e pista A
Gjerësia e pista B

Numri i pllakave për 1 m2 C
Thellësi i dumpingut H

Kostoja e punës

Punë për 1 metër2
data-full-width-responsive="false">


Google Play
data-full-width-responsive="false">

Llogaritja e numrit të pllakave të betonit duke hapur, pavers


Zgjidhni dimensionet e kërkuara në metra

A - Gjatësia e pista.
B - Gjerësia e pista.
C - Numri i hapur pllakave në një metër katror.
H - Thellësia e hedhjes nën tjegull. Fakultative.

Si rezultat i kësaj, programi llogarit fushën e pista ose platformë, të numrit të kërkuar të pllakave apo gurë kalldrëmi, shuma e bazës nën tjegull, kostoja e punës për instalimin dhe zonën e një tjegull.

Skema e hedhjen pllakave duke hapur

Vizatimi është krijuar bazuar pavers përafërt skemave shtrimin ose pllaka drejtkëndëshe hapur.
Skema është dhënë për vlerësimin vizual të hedhjen dhe prerjen e pllakave.
Kjo do të ndihmojë në përcaktimin se si për të hedhur gjurmët apo trotuar.

Nëse thellësi specifikuar të gurë të thyer, programi do të llogarisë volumin e saj. Për të llogaritur sasinë e materialit të rërës ose bazë konkrete.

, Shape madhësia, teknologjia, dhe shtrimin e pllakave në një kontroll metër katror me prodhuesit.


Google Play
Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.