Llogaritja e materialeve për ndërtimin e pishinë


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Thellësi H
Thellësi H2
Gjatësi X
Gjerësi Y

Trashësia e mureve A
Trashësia e fund B

Gjerësia e një anë E
Lartësia rim F
Nivel i ujit WMadhësi U1
Madhësi U2

Specifikoni vlerën e punës së gërmimeve

Gërmime arkeologjike (për 1 metër kub)
Largimi i dheut (për 1 metër kub)

data-full-width-responsive="false">


Google Play
data-full-width-responsive="false">

Llogaritja e pishinë drejtkëndëshe


Madhësia e grupit Madhësia e grupit
Madhësia e grupit Madhësia e grupit
krevat madhësia, muret dhe anën e pishinë
Specifikoni dimensionet ne milimetra

X - brenda pishinë e identifikimit
Y - brenda gjerësi të pishinë
W - Nivel i ujit
H - lartësia e murit në të majtë
H2 - lartësia e murit në të djathtë
U1 - Distanca në parvaz
U2 - gjerësia e parvaz
A - Trashësia e mureve
B - Trashësia e fund
E - Gjerësia e një anë
F - Lartësia rim

Programi do të ndihmojë në hartimin e pishinë dhe të llogaritur sasinë e materialeve të ndërtimit.
Ju mund të përdorni atë për të llogaritur zonën e sipërfaqes së brendshme dhe në anën e pishinë për të blerë pllaka dhe materiale hidroizolim, madhësia e tas, të gjetur sasinë e betonit dhe sasinë e punës së gërmimeve për ndërtimin e saj, për të gjetur sasinë optimale të ujit për përzgjedhjen dhe blerjen e pajisjeve për pishinë.

Për llogaritjen e plotësoni kutinë në të majtë të vlerave përkatëse.
Pas kësaj, programi do t'ju japë rezultate në një pishinë vizatim dhe të vendosur parametrat e nevojshme për llogaritjet.

Google Play
Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.