Llogaritja e performancës së ventilimit


Përmasat

Forma e kanalit F

Diametri i kanalit D

Shkalla e rrjedhës E

data-full-width-responsive="false">


Google Play
data-full-width-responsive="false">

Llogaritja e vëllimit të ajrit që kalon në sistemin e ventilimitF - Forma seksionale e kanalit. Drejtkëndëshe ose e rrumbullakët.
D - Diametri i kanalit.
X - Gjerësia e kanalit drejtkëndor.
Y - Lartësia e kanalit drejtkëndor.

E - Shpejtësia e ajrit, për sekondë.

Karakteristikat.

Llogaritja e vëllimit të ajrit që kalon nëpër kanalin e ventilimit.


Google Play
Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.