Llogaritja e segmenteve për një hark

shkalla e vizatimit 1:

Përmasat

Rrezja R1
Rrezja R2
Numri i segmenteve S
Qoshe harku U

data-full-width-responsive="false">


Google Play
data-full-width-responsive="false">

Llogaritësi për llogaritjen e boshllëqeve për të bërë një hark



R1 - Rrezja e brendshme e harkut.
R2 - Rrezja e jashtme e harkut.
S - Numri i segmenteve të harkut.
U - Këndi sektoror i një rrethi.

Karakteristikat.

Llogaritja e madhësisë dhe numrit të pjesëve për prodhimin e një harku druri.


Google Play
Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.