Пресметка на крошна над влезот


Изработка на скала 1:

Ширина X
Должина Z
Висина Y
data-full-width-responsive="false">


Google Play
data-full-width-responsive="false">

Пресметка на материјал барака или стакло

Стакло
Наведете потребните димензии во милиметри

X - ширина стакло
Y - Висина стакло
Z - должина стакло

Програмата е дизајнирана за да се пресмета материјали полукружна крошна или барака.
Пресметката може да се најде должината и површина на стакло.

Google Play
Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.