Пресметката на Дијагонален агол до 90 степени

Изработка на скала 1:    

Наведете димензии во милиметри

Ширина Y
Должина X
data-full-width-responsive="false">


Google Play
data-full-width-responsive="false">

Пресметката на дијагонали за одбележување на фондацијата


Наведете потребните димензии во милиметри

X - должина основа
Y - Ширината на фондацијата


Карактеристики.

Пресметување дијагонално за одбележување на основа или ѕидови.
Се користи за да се утврди точната агол од 90 степени.

Google Play
Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.