Пресметување на волумен на течност во нецелосни контејнер


Наведете димензии во милиметри

Дијаметар D
Ниво H
Должина L

data-full-width-responsive="false">


Google Play
data-full-width-responsive="false">

Пресметување на волумен на течност во резервоарот нецелосни


Наведете димензии во милиметри

D - дијаметар садови
H - нивото на течноста
L - должина капацитет


На програмата ќе се пресмета износот на течност во цилиндричен резервоар, вкупен и слободен волумен на резервоарот површина.

Google Play
Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.