Пресметување на волумен на течност во барел


Наведете димензии во милиметри

Дијаметар D
Ниво H
Висина L

data-full-width-responsive="false">


Google Play
data-full-width-responsive="false">

Пресметка на волуменот на течноста во барел нецелосни


Наведете димензии во милиметри

D - дијаметар садови
H - нивото на течноста
L - Висина барели


На програмата ќе се пресмета волуменот на течноста во барел, вкупен и слободен волумен, површина.

Google Play
Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.