Пресметка на исечените агли на трапезоидните делови од профилна цевка

Изработка на скала 1:

Димензии

Ширина X
Висина Y
Ширина Z
Ширина на делови E

data-full-width-responsive="false">


Google Play
data-full-width-responsive="false">

Пресметка на исечени агли на делови за трапез од профилна цевкаX - Ширината на трапезоидот на врвот.
Y - Висина на конструкцијата.
Z - Дното на ширината на трапезоидот.
E - Дебелина на профилната цевка.

Карактеристики.

Пресметка на исечените агли на деловите за производство на конструкција во форма на трапез.


Google Play
Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.