Пресметка на кров материјали за еден тон покрив


Изработка на скала 1:     

Наведете димензии во милиметри

Висина Y
Ширина X
Настрешница C
Должина B

Покривни материјали

Ширината на дрвени скелиња S1
Дебелината на мертек S2
Растојанието помеѓу дрвени скелиња S3
Летови до работ на покривот S4

Ширината на одбори хелиум O1
Дебелината на одбори хелиум O2
Растојанието помеѓу плочите хелиум R

Висина кров на состојба L1
Ширина на кров на состојба L2
Преклопување лист (%) L3


data-full-width-responsive="false">

data-full-width-responsive="false">

Пресметка на затворен покрив
Наведете потребните димензии во милиметри

X - ширината на куќата
Y - висина покрив
C - големина настрешница
B - Должината на покривот

Помош

Програмата е дизајнирана за да се пресмета со еден тон покрив материјали: износот на лим материјал (Ондулин, Nulin, чеша или метални плочки), постилка материјал (асфалт, кров), број на плочи хелиум и дрвени скелиња.

Внимание! Ве молиме имајте предвид дека програмата смета фолии врз основа на подрачјето на покривот.
На пример, 2,9 серија, помножи со 7,6 листови по ред. Во вистинскиот конструкциите наметнати со 3 реда.
Да се насочите на пресметка за да се намали висината на лист да добие околу еден број на серијата.

Подоцна ќе биде посебна програма за пресметка на предвидливо повеќе материјал за покривање.

И не заборавајте да купите градежни материјали од резерва.

Google Play
Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.
Google Play