Пресметување на бројот на отворајќи плочи.


Изработка на скала 1:

Наведете димензиите во метри

Должината на патеката A
Ширината на патеката B

Бројот на наслови по 1 м2 C
Длабочината на дампинг H

На трошоците за работа

Работи за 1 метар2

data-full-width-responsive="false">

data-full-width-responsive="false">

Пресметување на бројот на конкретни отворајќи плочи, плочи


Селектирајте ги саканите димензии во метри

A - Должината на патеката.
B - Ширината на патеката.
C - Бројот на отворајќи плочи на квадратен метар.
H - Длабочината на фрлање под плочка. Опционални.

Како резултат на тоа, на програмата ги пресметува површина на патеката или платформа, потребниот број на плочки или отворајќи камења, износот на основната под плочка, трошоците на работата на инсталацијата и на подрачјето на една плочка.

Шемата на поставување отворајќи плочи

Цртежот е генерирана врз основа приближна шема врска плочи или правоаголни плочи поплочување.
Шемата е дадена за визуелна проценка на поставување и сечење на плочки.
Ова ќе помогне да се одреди како да се постават песна или тротоарот.

Ако одредено длабочината на riprap, на програмата ќе се пресмета неговиот волумен. За пресметување на износот на материјал за песок или бетонска база.

Обликот, големината, технологија, како и положување на плочки во метар квадратен чек со производители.


Калкулатори за градба
  4.5
Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov        © 2007 - 2018
Facebook Vkontakte Welcome to friends.
Google Play