Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja Turf


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet në metra

Gjatësia e Y
Gjerësia e pista X

Gjatësia roll A
Gjerësia roll B

Stock C, %
Pesha roll V
Kostoja e lëndinë për 1 roll
Punë për 1 rollLlogaritja Turf

Torfë
Specifikoni dimensionet e kërkuara

Y - Gjatësia e
X - Gjerësia e pista
A - Gjatësia roll
B - Gjerësia roll
C - , diferencë si përqindje
V - Pesha e një listë, në kilogram

Zgjidhni drejtimin e stacking për të shfaqur vizatim.
Për llogaritjen e kostos, ju mund të specifikoni çmimin për rrotull dhe koston e punës për instalimin e saj.
Krijuar në lëndinë tuaj oborr të bukur të qetë do të ndihmojë në terren moderne dhe të rehatshme. Ky mbuluar me bar, e cila është shitur në rrotullon e torfë nga farës vendosur në një bar lëndinë.

Zakonisht, firma shitur terren, të ofrojë ndihmë në instalimin e tyre. Megjithatë, ka disa njohuri, ju mund të bëni punën vetë.

Programi ynë do të llogaritur se sa është e nevojshme në terren për të krijuar një të qetë të mbuluar me bar për faqen tuaj të tërë. Të gjithë ju duhet të dini për këtë është madhësia e faqes dhe një listë e pederast terren, dhe përqindja e aksioneve që ju kërkoni. Duke përdorur këtë informacion, ju mund të lehtë të llogaritur numrin e rrotullon që ju duhet, dhe kostot e tyre të mundshme. Pas kësaj, të gjitha që ju duhet është për të blerë dhe vënë lëndinë tuaj në kopsht ose në lëndinë para.
Peizazhit duart tuaja - kjo është e lehtë.

Hedhjen

Ju lutemi vini re se përqindja e aksioneve duhet të jetë 5 për qind për zonën mesatare dhe 10 për zonën me shtretër lule, shtretër lule apo rrugën e kopshtit.

Përpara se të instalimit të lëndinë, faqe duhet të jenë të përgatitur. Që nga ajo është e nevojshme për të hequr të gjitha mbeturinat e, gurë, hiqni barërat e këqija. Tokës kanë qenë të trajtuar posaçërisht me kimikate dhe të lidhur. Pas kësaj zgjidh kullimit. Në fund të fazës përgatitore të një zone lëndinë mbushur tokën pjellore, dhe një javë para se hedhjen pohuar fekonduar. Para hedhjen një lëndinë, në qoftë se toka është shumë e thatë, ajo duhet të jetë lagur.

Tani lëndinë mund të jetë hedhur. Kjo duhet të bëhet jo më vonë se 72 orë nga çasti bari u ndërpre. Ose, nëse nuk është e mundur, të zgjeruar terren në një vend të errët dhe ujë rregullisht deri në instalimin.
Mos rafte rrotullon mbi njëri-tjetrin më shumë se 4 shtresa. Edhe një lëndinë të mirë është kundërindikuar ngarkesë shumë.
Mbani mend, është e këshillueshme për të hedhur një lëndinë në një kohë. Kjo do të krijojë një shtresë të butë uniforme.

Koha më e mirë për të vendosur një lëndinë në vjeshtë apo pranverë e hershme. Por është e rëndësishme të mbani mend se vendi nuk duhet të jetë në këtë kohë të ngrirë ose shumë të lagësht.
Hedhjen terren fillon afër vendin ku është e vështirë për të ruajtur. Lëndinë duhet të vënë në një vijë të drejtë. Nëse është e nevojshme, të mbuluar faqet e jo-standarde formë, vende të vështira afër posaçërisht prerë copa pederast nga rezerva.

Çdo mbuluar rresht duhet të fillojë dhe të përfundojë me një pjatë të plotë, ose një pjesë që do të jetë madhësia e të paktën gjysmën e saj. Pjesët e mbetura të vogla të vendosura në mes të seri, por jo në rajon.
Pas çdo seri e lawns kompakt. Në formimin e Razem dhe hollows për të hequr nën të torfë dhe të qetë sipërfaqe. Pas kësaj, lëndinë kompakt përsëri.

Rreshtat vendosur kompensuar nga njëri-tjetri, si masoneri. Është e rëndësishme për t'u siguruar se pllakat terren janë mbajtur fort me njëri-tjetrin, por jo mbivendosje.

Ecni në terren fllad përcaktuar nuk është i rekomanduar.

Care Batist

Pas instalimit është e plotë lëndinë, ju duhet të plotësoni hapësirë në seams e një përzierje të veçantë. Përbërja e përzierje varet nga lloji i tokës që ju keni në faqen tuaj.

Hedhur në lëndinë dhe për të hedhur ujë. Për çdo metër katror nuk do të marrë më pak se 15 litra. Në javën e mëposhtme një herë në ditë për ujë lëndinë si të nevojshme.

Rreth një muaj më vonë rrënjët bar do të rritet së bashku me bazën mbi të cilën u hodhën lëndinë Sod dhe peizazhit do të jenë të qëndrueshme.
Pas disa javë pas hedhjen e barit mund të jetë prerë. Kjo duhet të bëhet në të gjithë drejtimin e styling saj, dhe prerë me vetëm maja e të blades bar. Lawns e fundit zakonisht janë të prerë në shtator.
Në pranverë, pasi toka shkrirë, pllenuar dhe mowed lëndinë përsëri, por përsëri, prerja off vetëm këshilla të blades e barit.
Në muajt e ngrohtë, uji lëndinë të jetë rreth çdo 10 ditë.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa