Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e materialit te shtreses se dyshmese


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Lartësia Panel B
Gjatësi Y
Gjerësi X

Formwork

Trashësia e bordeve për formwork T
Gjatësia e bordit L
Gjerësia e bordit H

Armaturë

Hapi i armimit ne gjatesi Z
Hapi i armimit ne gjeresi W
Diametër D
Numri i rreshtave R

Përbërja e betonit

Çanta e çimentos deri 1 m3 konkrete M
Peshë të një qese K

Përmasat e Betoni
çimento : rërë : rruge e asfaltuar nga pesha

: :

Kostoja e materialeve të ndërtimit

çimento (në qese)
rërë (1 ton)
rruge e asfaltuar (1 ton)
Buletin (për 1 metër kub)
Armaturë (për 1 ton)

Llogaritja e materialit te shtreses se dyshmese


Specifikoni e dimensioneve të kërkuara në milimetra

Llogaritja e materialit te shtreses se dyshmese Y - gjatësia e pllakës së themelit
X - gjeresia e pllakes
B - Lartësia e përgjithshme të pllakës së themelit

Llogaritja e materialit te shtreses se dyshmese Z - Hapi i armimit ne gjatesi
W - Hapi i armimit ne gjeresi
D - Diametri i shufrave te armimit
R - Numri i zgarave horizontale
Если расчет арматуры вам не требуется, то оставьте это поле пустым.

Sasinë e kërkuar të çimentos për prodhimin e një metër kub ndryshme nga betoni në çdo rast.
Kjo varet nga markë e çimentos, markë e dëshirueshme mori konkrete, madhësinë dhe proporcionet e mbushëse.

M - sa çanta e çimentos kërkohet për 1 metër kub të betonit
K - pesha e një qese të çimentos në kg

T - Trashësia e bordeve për formwork
H - Gjerësia e bordit
L - Gjatësia e bordit

Hyjnë në koston e materialeve në zonën tuaj.

Mos harroni të rillogaritjen e çmimeve të materialeve pjesa më e madhe me kosto me peshë jo, vëllim.
Një lloj i themelimit është një monolit baseplate melkozaglublennogo.
Normalisht, një fondacion është një pllakë betoni monolit, e cila është e vendosur në gjithë zonën e shtëpisë.
Për perceptimin e ndonjë deformimi thekson në pjatë themeli medoemos të aplikohen përforcim hapësinor të gjithë.
Pajisjen e tyre kërkon një rrjedhje më të madhe të betonit dhe përforcim në krahasim me themelet tradicionale, dhe për këtë arsye më të shtrenjtë.

Që ndihmojnë llogaritur këtë program?

Vëllimi i konkrete për të mbushur pjatë.
Sasinë e kërkuar të materialeve për të bërë konkrete - çimento, rërë, zhavorr.
Numri i bordeve të nevojshme për pajisjen zorrë.
Koston e vlerësuar të materialeve të ndërtimit.
Përforcimi i pllakë themeli varet nga kushtet gjeologjike dhe design.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa