Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e numrit të pllakave duke i hapur.


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet në metra

Gjatësia e pista A
Gjerësia e pista B

Numri i pllakave për 1 m2 C
Thellësi i dumpingut H

Kostoja e punës

Punë për 1 metër2


Llogaritja e numrit të pllakave të betonit duke hapur, pavers


Zgjidhni dimensionet e kërkuara në metra

A - Gjatësia e pista.
B - Gjerësia e pista.
C - Numri i hapur pllakave në një metër katror.
H - Thellësia e hedhjes nën tjegull. Fakultative.
Llogaritja e numrit të shtruar pllaka, duke hapur gurë.
Si rezultat i kësaj, programi llogarit fushën e pista ose platformë, të numrit të kërkuar të pllakave apo gurë kalldrëmi, shuma e bazës nën tjegull, kostoja e punës për instalimin dhe zonën e një tjegull.

Skema e hedhjen pllakave duke hapur

Vizatimi është krijuar bazuar pavers përafërt skemave shtrimin ose pllaka drejtkëndëshe hapur.
Skema është dhënë për vlerësimin vizual të hedhjen dhe prerjen e pllakave.
Kjo do të ndihmojë në përcaktimin se si për të hedhur gjurmët apo trotuar.

Nëse thellësi specifikuar të gurë të thyer, programi do të llogarisë volumin e saj. Për të llogaritur sasinë e materialit të rërës ose bazë konkrete.

, Shape madhësia, teknologjia, dhe shtrimin e pllakave në një kontroll metër katror me prodhuesit.


zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa