Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e shkallëve metalike me një 90 °

shkalla e vizatimit 1:    

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Hapat në bowstring krye C1
Hapat për të ulur string C2
Varg T

Apertura Lartësia Y
Gjatësia e hapjes X
Gjerësia e shkallëve W

Trashësia e hapave Z
Parvaz F

Trashësia e vargut A
Gjerësia e vargut G
Trashësia e përkrahjes B
Lartësia e hapave në bowstring H

Madhësi D
Angle U


Llogaritja e shkallëve metalike me një 90-shkallë hapa, dhe në mbështet


Llogaritja e shkallëve metalike me një 90-shkallë hapa, dhe në mbështet Llogaritja e shkallëve metalike me një 90° Llogaritja e shkallëve metalike me një 90-shkallë hapa, dhe në mbështet Llogaritja e shkallëve metalike me një 90-shkallë hapa, dhe në mbështet
Specifikoni e dimensioneve të kërkuara në milimetra

X - hapjen shkallët gjerësi
Y - Apertura Lartësia
W - Gjerësia e shkallëve
F - hapa parvaz
T - Numri i drejtosh shigjetat e harkut
C - Numri i hapave
Z - Trashësia e hapave
H - Lartësia e hapave në bowstring
A - Trashësia e vargut
B - Trashësia e përkrahjes
G - Gjerësia e vargut
D - Largësia në malin mbështetje
U - kënd të mbështetjes vertikaleSP - Të përcaktuar pozicionin e fazës së parë në nivelin e dyshemesë së katit të dytë.
LR - Bëje drejtimin e shërimit. Për të tërhequr shkallët.

Llogaritja e shkallëve metalike me një 90° Llogaritja e shkallëve metalike me një 90-shkallë hapa, dhe në mbështet

Karakteristikat.

Llogaritja Dizajni i përshtatshëm shkallët çeliku me një kthesë prej 90 gradë.
Përcaktimin e shumës së materialeve.
Dimensionet e sakta të të gjitha detajet.
Vizatime të detajuara dhe diagramet e të gjitha elementet e një shkallë metalike.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa