Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e letër-muri të dhomës

shkalla e vizatimit 1:    

Specifikoni dimensionet në metra

Madhësia e dhomës
Gjerësi Y
Gjatësi X
Lartësi H
Rrethues P

Dritaret
X Gjatësi WX
Lartësi WY


Derë
X Gjatësi DX
Lartësi DY


Wallpapers
Gjatësia roll L
Gjerësia roll W
Model Përsëriteni R
Rezervë barazimi Z
Llogaritësi muri bazuar në dritaret dhe dyert


Llogaritja e numrit të rrotullon të letër-muri Llogaritja e letër-muri të dhomës
Zgjidhni dimensionet e kërkuara në metra

X - Gjatësia e dhomës
Y - Gjerësi
H - Lartësi
WX - Gjerësia Window
WY - lartësi Window
DX - Gjerësia Door
DY - lartësi Door
L - gjatësia e rrotull letër-muri
W - Gjerësia roll
R - Model Përsëriteni (raport)
Z - Rezervë barazimi
F - ndryshim muri model


Karakteristikat.

Llogaritja e numrit të Wallpapers për dhomë pasting.
Përcaktimi i zonës së murit në funksion të dyerve dhe dritareve.
Llogaritja e perimetrit të dhomës.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa