Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e mahive.


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Gjerësia e mahi B
Lartësi Y
Gjerësi X
E dalë C
Plagë Z


Llogaritja e dimensioneve dhe kënde të mahive


Llogaritja e dimensioneve dhe kënde të mahive Llogaritja e mahive. Specifikoni dimensionet e kërkuara në milimetra

X - gjerësia e shtëpisë
Y - Lartësia çati
C - Madhësia dalë
Z - distanca nga buzë e dehur paraprak bordit
B - Gjerësia e mahi

Ndihmë

Pa ndërtimin e kulmit trusses nuk janë zbatuar.
Në strukturën e kulmit zbukurim trekëndësh mbi derë është e nevojshme për llogaritjen e madhësisë së mahi, qoshet prerë dhe xhepat.
Program për llogaritjen e mahi për këtë dhe kjo është menduar.
Gjerësinë e shtëpisë, lartësia nga fillimi deri në kurriz çati dhe gjerësinë e dalë është gjatësia e llogaritjes mahi, distancën në brazdë.
Të njëjtin program do të tërheqë një vizatim me dimensionet e mahi. Veçanërisht e dobishme do të jetë për ata që vendosi të bëjë mahi me duart e tij.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa