Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja stolisje

shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

tarraca formë FGjatësia e rrotullimit Y2
kthyer width X2


Gjatësia e tarracë Y
Gjerësia e tarraca X

Gjatësia e bordit L
Gjerësia e bordit W
Pastrim Z

bordet hedhjen U
Baza e tarracë G

Llogaritja stolisje


Specifikoni dimensionet e kërkuara në milimetra

F - tarraca formë
Y2 - Gjatësia e rrotullimit
X2 - kthyer width
Y - Gjatësia e tarracë
X - Gjerësia e tarraca
L - Gjatësia e bordit
W - Gjerësia e bordit
Z - Hendeku në mes të bordeve
U - Drejtimi nga pika hedhjen
A - LAG alumini
B - marrë parasysh të mbeturinave
G - Baza e tarracë
Llogaritja stolisje Llogaritja stolisje

Features

Llogaritja e zonës tarracë.
Përcaktimi i numrit të rreshtave të bordit.
Llogaritjen e shumës së stolisje.
Shuma e alumini ose vonesa metalike.
Varësisht nga tarraca themelit calculator vendos:
Llogaritja e numrit të pads gome, terminalet në rritje, vidë shtyllave dhe shtizat Support.
Llogaritja e numrit të profileve për mbështetjen kornizë.

Për llogaritjen ju mund
Të ndryshuar drejtimin e hedhjen stolisje.
Pyetni një formë e nevojshme të tarraca.
Ndrysho gjatësinë dhe gjerësinë e bordit.
Set hendekun midis bordit stolisje.
Perdorimi i alumini ose vonesa metalike. Zgjidhni bazën për tarracë.

projekteve të krijuara
tarraca totale vizatim me dimensione dhe drejtimin e bordeve stacking.
Skema mbështetëse kornizë metalike.
Plani shtrimin e aluminit ose vonesë metalike.
Qark rregullimin e mbështet Support.
Qark rregullimin e shtyllave vidë.

shtyllave vidë dhe props Support
Llogaritja stolisje Llogaritja stolisje

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa