Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e tre fluturime të shkallëve dhe faza rrotullues


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Apertura Lartësia Y
Gjatësia e hapjes X
Gjerësia e shkallëve E
fazë A
fazë B
fazë C
Faza rrotullues P
Trashësia e hapave Z
buzë spikatur nga hapat e F


Llogaritja e shkallëve me tre përfshin dhe faza rrotulluesSpecifikoni dimensionet e kërkuara në milimetra shkallët te dysheme dyte 180 shkallët

X - hapjen shkallët gjerësi
Y - Apertura Lartësia
E - Gjerësia e shkallëve
F - hapa parvaz
Z - Trashësia e hapave


këmbë shkalle e shkallë A - Numri i hapave në bowstring krye
B - Numri i hapave në bowstring mesme
C - disa hapa për të ulur string
P - Numri i fazave rrotullues
Shkallët kati SP - Të përcaktuar pozicionin e fazës së parë në nivelin e dyshemesë së katit të dytë.
Në pozicionin e pare, faza e sipërm është vendosur në nivelin e dyshemese dysheme dytë.
Në rastin e dytë, niveli i dytë kat është katin e fazës së fundit. Lartësia shkallë është reduktuar në mënyrë proporcionaleProgrami automatikisht llogarit gjerësinë dhe lartësinë e hapave, kënd dhe dimensionet e lartë, të mesëm dhe në fund të vargut.
Për përzgjedhjen e shkallëve optimale komoditet të ndryshuar numrin e fazave.
Ju mund të gjenerojnë një vizatim zi-e-bardhë ose ngjyrë.

Gjerësia e shkallët është gjerësia e shkallët platformë rrotulluese.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa