Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e tub

Specifikoni dimensionet ne milimetra

diametër Inner D1
Jashtë diametër D2
Gjatësia e tubacioneve LLlogaritja e tub


vëllimi i tub
Specifikoni dimensionet ne milimetra

D1 - tub lindi
D2 - diametër jashtë tub
L - Gjatësia e tubacioneve
Programi do të ndihmojë për të llogaritur vëllimin e ujit ose lëng tjetër në tubat.
Për llogaritjen e sistemit të ngrohjes, shtuar tek rezultat i vëllimit të radiatorëve dhe bojler.
Këto të dhëna janë të specifikuara zakonisht në fletën e të dhënave të produktit.

Si rezultat i kësaj, programi do të llogarisë shumën totale të tub, zona e saj sipërfaqe dhe vëllim të tub me 1 metër.
Sipërfaqe mund të jetë i dobishëm për të llogaritur sasinë e bojës nevojshme.

Për llogaritjen, specifikoni diametër brendshme dhe të jashtme të tub dhe Gjatësia totale e tubacionit.
Gjitha dimensionet janë në milimetra.

Llogaritja e tub bazuar në një formulë V=π*R1*R1*L
Llogaritja e sipërfaqes së tubit nga formula P=2*π*R2*L
R1 - rrezja e brendshme të tub
R2 - rrezja e jashtme e tubit
L - Gjatësia e tubacioneve


zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa