Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e ndarëse plasterboard, muret, tavanet


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Hutojnë lartësi Y
Ndarje Gjerësia X

Lartësia e fletë H
Gjerësia Leaf Z

Konsumi i materialeve

Rack-mali profilet tek lista S

Shtresat e gips bordit V

Distanca në mes vida B
Abetare N1
Stuko N2
Putty finish N3
Pikturoj N4Llogaritja e mureve, tavanet apo muret plasterboard


Specifikoni e dimensioneve të kërkuara në milimetra

ndarëse plasterboard
Y - lartësia e murit apo ndarje
X - Gjerësia e murit
H - Lartësia gips plasterboard
Z - gjerësia e plasterboard gips

suva bordi mur
S - Shuma e profileve raft në një fletë të vetme të drywall
V - numri i shtresave e gips bordit
V=1 - një shtresë në mur apo tavan
V=2 - në dy shtresa për një mur apo ndarje
V=3-4 - për ndarje

B - Distanca në mes vida
Programi mund të llogarisim shumën e kërkuar e materialeve përfunduar - abetare, stuko, bojë.
Për ta bërë këtë, mund të përcaktojë shkallën e rrjedhës për metër katror N1, N2, N3, N4.

Si rezultat i kësaj, programi do të llogarisë
Sipërfaqja e murit ose ndarëse plasterboard tavan
numrin e kërkuar të fletëve të drywall
numrin e kërkuar të profileve për kornizë
numrin e përafërt të vida, duke përforcuar dhe nënshkrimin kaseta
Izolimi ose soundproofing dhe e mbarimit materiale.

Programi nuk përfshin hapje të dyerve dhe dritareve, si dhe konsumi material nuk do të ndryshojë ndjeshëm.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa