Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e kapriates se drurit


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Gjatësia e fermës X
Lartesia e kapriates Y

Gjerësia e drurit Z
Trashësia e drurit W

Numri i shtyllave S

Llogaritja e kapriates se drurit


Demet Llogaritja druri Llogaritja e kapriates se drurit
Specifikoni dimensionet ne milimetra

X - Gjatësia e fermës
Y - Lartesia e kapriates

Z - Trashësia e drurit
W - Gjerësia e drurit

S - Numri i postimeve vertikale
P - Struts
N - ekranit të numëruara pjesë

Demet druri përbëhet nga elementet formojnë strukturën ngurtë trekëndore.
Fermë lartësia e rekomanduar prej druri - jo më pak se 20 për qind e hapësirë.
Programi llogarit sasinë e kërkuar të materialeve dhe vizatimet e fermave të tregojnë dimensionet e kërkuara të pjesëve.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa