Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e materialeve mbulim për të vetme-katran çati


shkalla e vizatimit 1:     

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Lartësi Y
Gjerësi X
E dalë C
Gjatësi B

Materiale Kulmi

Gjerësia e mahi S1
Trashësia e mahi S2
Distanca në mes mahi S3
Largësia në buzë të kulmit S4

Gjerësia e bordeve veshje me listela O1
Trashësia e bordeve veshje me listela O2
Distanca në mes të bordeve veshje me listela R

fletë Lartësia mbulim L1
Gjerësia e fletës mbulim L2
Fletë mbivendosje (%) L3Llogaritja e kulmit mbyllur


Llogaritja e kulmit kulmi i mbyllur Llogaritja e materialeve mbulim për të vetme-katran çati Llogaritja e kulmit mbyllur Llogaritja e kulmit kulmi i mbyllur

Specifikoni dimensionet e kërkuara në milimetra

X - gjerësia e shtëpisë
Y - Lartësia çati
C - Madhësia dalë
B - Gjatësia e kulmit

Ndihmë

Programi është dizajnuar për të llogaritur materialet e vetme-katran çati: sasinë e materialit fletë (Onduline, Nulin, propozoj ose metal pllaka), material shtresë (asfalt, mbulim), Numri i bordeve veshje me listela dhe mahi.

Kujdes! Ju lutem vini re se programi i konsideron çarafësh në bazë të zonës të kulmit.
Për shembull, 2,9 seri, shumohen me 7,6 fletët në një rresht. Në një ndërtim të vërtetë vënë 3 rreshta.
Të përsosin llogaritje për të ulur lartësinë e fletë për të marrë rreth një numër i seri.

Më vonë do të jetë një program të veçantë për llogaritjen më shumë parashikuese e material për mbulim.

Dhe mos harro, për të blerë materiale ndërtimin nga rezervë.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa