Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e materialeve pjesa më e madhe e seksit


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

gjerësia e dhomës X
Gjatësia e dhomës Y
Lartësi A
Lartësi B
Lartësi C
Lartësi D
Trashësia minimale FLlogaritja e kateve të vetë-leveling


Specifikoni dimensionet ne milimetra

gjerësia e dhomës Gjatësia e dhomësX - gjerësia e dhomës
Y - Gjatësia e dhomës
Kaloni matjen e diferencën lartësi në të katër qoshet e dhomës, në pikat e A, B, C, D.
Për ta bërë këtë, përdorni një nivel flluskë.
matje Gjatësia e dhomës
Set trashësi minimale të katit gji. Kjo madhësi automatikisht do të zbatohet deri në pikën më të ulët të dhomës.
matje
Kjo do të llogarisë sasinë e materialeve të nevojshme në metra kub dhe lartësia janë vendosur në qoshet e dhomës.

Programi do të llogarisë sasinë e materialeve pjesa më e madhe për dysheme, duke marrë në konsideratë pjerrėsi në qoshet.
Ju do të jenë në gjendje të më të saktë të llogaritur koston e materialeve.

Llogaritja e materialeve pjesa më e madhe e seksit

Avantazhi kryesor i plotësuar fjalën që Llaçe të veçanta që janë duke u përdorur për këtë, të krijojë një sipërfaqe të sheshtë dhe të qetë, pa asnjë përpjekje shtesë nga ana juaj. Kjo është arsyeja pse sot kate të tilla ishin veçanërisht popullore.
Hidh kate mund të jetë vetë. E gjithë kjo është e nevojshme është që të dini gjatësinë dhe gjerësinë e dhomës, kulmin e saj në qoshe, si dhe trashësi minimale e shtresës së mbushur, atëherë programi ynë është për ju që të jetë në gjendje për të llogaritur vëllimin e materialit të mbushur me pjerrėsi.

Avantazhet statuset

1. Sipërfaqja e katit të tillë është e sheshtë, pa seams dhe nyje.
2. Jeta shërbim mallë fjala për 40-50 vjet.
3. Qëndrueshmëri.
4. Nuk kërkojnë kujdes të veçantë.

Përgatitja Kati

Stack kati filler goxha e lehtë, në mënyrë shumë të zgjedhin për të bërë atë vetë, pa shkuar tek një specialist. Por ka disa hollësitë.
Pra, përpara se të filloni instalimin kat është e nevojshme për të përgatitur dhomë. Për ta bërë këtë, hiqni vjetër, parket baseboards dhe dyert. Sipërfaqja është e niveluar. Kjo mund të bëhet duke përdorur një makinë të posaçme lëmues ose furçë hekuri. Pastaj, nëse ka të çara në dysheme, ata duhet të zbulojë në një kruese trekëndëshi.
Mos harroni se në qoftë se ju do të vënë në krye të një filler dysheme druri, ajo duhet të përforcohet me një rrjet para veçantë.
Pastaj duke përdorur shirita të matur kënd e dysheme. Sipas këtyre matjeve, bëri një shenjë në mur, si lart kati do të bjerë. Në këtë lartësi, plus 2.5 inç, muret janë pastruar nga suva dhe materialeve të tjera të ndërtimit.
Pastaj kat është pastruar dhe degreased përsëri me një pluhur të veçantë.
Tani kat është barazoi me një zgjidhje çara lyhet dhe të çara, smooths parregullsive. Pas kësaj, duhet të jetë primed kati. Dhe në këtë fazë përgatitore është e përfunduar. Ju mund të filloni hedhjen në dysheme.

Hedhjen filler kat

Për të plotësuar fjalën në mënyrë të barabartë, të marrë një konsulent për përzierje zgjidhje derisa ju jeni hedh.
Përgatitja zgjidhje si të drejtuara në paketë. Për zgjidhje ishte homogjene, derdh në një enë me ujë një herë të gjithë. Le të jetë kjo një pjesë e madhe e saj. Ajo zë zgjidhje. Kjo është e mirë për të përdorur një stërvitje elektrike me një hundë të veçantë. Dhe vetëm kur zgjidhja bëhet një paste qetë, derdh në atë ujë të mbetur.
Pali derdhur në drejtim të derës, përballë hyrjes në kënd hapësirë. Përzierje është derdhur në pjesë pas çdo leveling sipërfaqe me një rul me thumba të mprehta. Kjo ndihmon për të hequr çdo flluska e ajrit që mund të ketë marrë në zgjidhje, dhe për të siguruar mbulim të njëtrajtshëm.
Derdhje nga një pjesë në një tjetër kohë nuk duhet të kalojë 10 minuta.
Gjatë tharjes dysheme, dhe kjo është 3-6 orë në varësi të llojit të zgjidhjes, për të shmangur draftet dhe luhatjet e temperaturës në dhomë.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa