Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e fletëve fiksim

масштаб чертежа 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Gjerësia Leaf X
Lartësia e fletë Y

width Hapi W
lartësia hap H
Hap në perimetrin A

Zona bruto S м2


Llogaritja e në rritje fletë apo pjatë materialeve


Specifikoni dimensionet e kërkuara në milimetra

X - Gjerësia Leaf
Y - gjatësia fletë
W - Hapi width rritje
H - Hapi lartësi në rritje
A - Hapi sigurimin e perimetrit
S - Sipërfaqja e përgjithshme e lëkurës (m2)
Pllakat llogaritjen kapëse ose fletë

Features

Llogaritja e saktë e numrit të thonjtë apo vida për fletë metalike fiksim, mbulim, apo materiale të bordit.
Një përcaktim i veçantë i numrit të fasteners në fletën e perimetrit.
Një përcaktim i veçantë i numrit të fasteners në aeroplan fletë.
Llogaritja e numrit të fasteners për një fletë.
Llogaritja e zonës së një fletë.
Llogaritja e pajisje për të gjitha zonat e lëkurës.
Llogaritja e numrit të përgjithshëm të fletëve ose pllaka.

Për llogaritjen ju mund
Ndryshimin hapin e ngulur një fletë rrethues.
Ndryshimi i hap të fiksim fletë në planin e lartësi dhe gjerësi.
Pyetni dimensionet e një fletë të vetme.
Për të krijuar një zonë të përbashkët të lëkurës.

projekteve të krijuara
fletë Total vizatim me skemën e fiksimit.


zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa