Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e materialeve të ndërtimit për katin e


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Gjatësi Y
Gjerësi X

Gjerësia e lag U
Trashësia e lag W
Hap S

Gjerësia e bordit kati O1
Trashësia e Llajsna O2

Gjerësia e nën-dysheme bordet O3
Trashësia e bordeve O4
Distanca në mes të bordeve RJumpers Hapi C

Llogaritja e materialeve të ndërtimit për dysheme druri pajisje


Specifikoni dimensionet e kërkuara në milimetra

Y - gjatësi kat
X - Gjerësia e katit
Z - gjerësia e shtëpisë
U - Gjerësia e lag
W - Trashësia e lag
S - katran vonesë
O1 - floorboards width
O2 - trashësia e bordeve kat

O2 - Gjerësia e nën-dysheme bordet
O3 - trashësia e bordeve subfloor
R - Distanca në mes të bordeve

P - Jumper midis joists
C - Jumpers Hapi
Llogaritja e dyshemeve prej druri Llogaritja e materialeve të ndërtimit për katin e Llogaritja e materialeve të ndërtimit për dysheme druri pajisje Llogaritja e dyshemeve prej druri

Karakteristikat.

Llogaritjen e shumës së lëndës drusore të mbetet seks.
Përcaktimi i dërrasë e dyshemesë dhe "subfloor bordit".
Llogaritja e sipërfaqes kat.
Përcaktimin e shumës së izolimit.
Llogaritja e numrit të lidhjeve fund për rritje.
Dimensionet e sakta të të gjitha detajet.
Vizatimet e detajuara të strukturës së dysheme druri.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa