Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e shkallëve me një kthyeshëm 180-shkallë


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Apertura Lartësia Y
Gjatësia e hapjes X
Gjerësia e pista E
Numër të fazave të C
Hapat për të ulur string P
Trashësia e hapave Z
buzë spikatur nga hapat e F


Llogaritja e shkallëve me 180-shkallë i kthyeshëmSpecifikoni dimensionet e kërkuara shkallët te dysheme dyte shkallët te dysheme dyte këmbë shkalle e shkallë

X - hapjen shkallët gjerësi
Y - Apertura Lartësia
E - Gjerësia e pista
F - hapa parvaz
Z - Trashësia e hapave
C - Numri i fazave
P - numri i fazave në mars të ulët

Ndihmë

Llogaritja e shkallëve me një kthesë prej 180° me një platformë të sheshtë

Në çdo distancë mes hapat e shkallë duhet të jetë e njëjtë.
Në këtë rast, ulje mund të shihet si një hap më shumë.

Shkruani lartësinë e nivelit të katit të ulët në nivelin e dyshemesë së katit të dytë.
Specifikoni gjatësinë e hapjes - në distancë që do të marrë shkallën tuaj.
Përmasat mund të specifikohen në metra, të centimetra dhe milimetra.

Programi llogarit automatikisht gjerësinë dhe lartësinë e hapa, këndi dhe madhësia e Stringer sipërme dhe të poshtme.

Për komoditetin e zgjedhur numrin optimal të fazat e ndryshimit shkallë, dhe programi do të bëjë rekomandime rreth përdorshmërisë së tij.
Nuk është një zgjedhje - për të gjeneruar një vizatim të zezë dhe të bardhë ose ngjyrë.

Gjerësia e shkallët është gjerësia e shkallët platformë rrotulluese.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa