Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e materialeve të ndërtimit për gardhin


shkalla e vizatimit 1:

     Specifikoni dimensionet në metra

Madhësia e tokës
Gjerësia e pista X
Gjatësia e krahun e majt Y2
Gjatësia e anën e djathtë Y

Gardh
Largësia në mes të posts S3
Gjerësia e portës dhe porta S1
Çmim 1 post


Zgjidhni materiale për një gardh


Llogaritja e gardhit

Llogaritja e gardhit Program llogarit numrin e shtyllave të nevojshme për të instaluar gardh.
llogaritur Vetëm distanca në mes të shtyllave dhe llogaritur sasinë e materialit gardhit: rrjetë teli, borde ose materiale fletë.
Për të gjetur koston e materialeve të ndërtimit të përdorura, lista e çmimeve të tyre në dyqanet e shitjes me pakicë në zonën tuaj.
Nëse theksohet "zgjedh distanca në mes të posts", programi do të shpërndajë në mënyrë të barabartë kolonat e gardhit në çdo anë të komplotit dhe të rregullojë distanca në mes tyre.
Vini re se shtyllat e portës është përfshirë tashmë në llogaritje.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa