Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e sasisë së materialit në shtëpi bërë nga shkrimet


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet e
Dimensionet Wall

Gjatësia e mureve të fasadës A
Gjatësia e murit anën B
Lartësia e fasadës H
Lartësia e mureve anësore G
Lartësia e mureve të log U

Gjatësia e një kat ndarje L1
Lartësia e një mureve në katin përdhes P1
Gjatësia e ndarjes 2 kate L2
2 kate lartësi muret P2

Madhësia e drurit

Diametri i shkrimet D
Lartësi C
Gjatësia e këmbëve T

Distanca në mes të këmbët N

Pesha e 1 kg metër kub V
Kostoja e 1 metër kub S


Materialet Llogaritja hyni nga shkrimet


Specifikoni dimensionet e kërkuara të mureve.

A - Gjatësia e murit në fasadë.
B - Gjatësia e mureve anësore.
Këto dimensione mund të specifikohet nga dimensionet e jashtme e akseve, apo mure log. Opsioni 1 ose 2.
Llogaritja e shtëpisë bërë nga shkrimet

H - Lartësia e kurriz të Gable përpara. Nëse korniza pa pediment, i vendosur vlerën e = 0
G - Lartësia e mureve anësore në kulmin e pediment. Nëse nuk side-Gable kornizë, pastaj vendoset = 0
U - Lartësia e mureve në qoshe.
T - Gjatësia e këmbë.

Madhësia e shkrimet.

D - Diametri i shkrimet.
C - Lartësia e dobishme për log, hap një kurorë. Madhësia duhet të jetë gjithmonë më e vogël se diametri e shkrimet.

Fasada e shtëpisë bërë nga shkrimet Muri anën e një shtëpie prej druri Shkrimet prapanicë
Të ndarëse e katet e parë dhe të dytë.

Shkruani kohëzgjatjen totale të të gjitha ndarëse të katit të parë L1 dhe katin e dytë L2.
Specifikoni lartësinë e mureve të katin e parë P1 dhe katin e dytë P2.
Nëse llogaritja e mureve log nuk është e nevojshme, për të përcaktuar = 0

Të dhënat shtesë
Distanca në mes të këmbët
N - Distanca në mes të këmbët.
V - Pesha e një metër kub e shkrimet.
S - Shpenzimi i vlerësuar i një metër kub e shkrimet.

Nëse lartësia e mureve të log kryesor nuk është një hap i shumëfishtë, kurorë, programi do të ndryshojë këtë lartësi.
Në këtë rast, rezultati i mesazhit rreth një Ndryshuar!


Programi do të llogarisë sasinë e materialeve të ndërtimit për ndërtimin e shtëpive prej druri dhe banjot bërë nga shkrimet.
Rezultati i llogaritjes përmban të dhënat individuale për mure, të Gables dhe mure, dhe shuma e tyre.
Kjo është rrethues i log, numri i kurora, hapësirat dhe vëllimet e mureve ndarëse dhe, numri i shkrimet dhe gjatësia e tyre totale.
Programi do të llogaritur peshën totale të trupave të pajetë dhe kostoja e vlerësuar e shtëpisë.

Zona e mureve të jashtme dhe ndarjet do të jenë të dobishme për të llogaritur numrin e impregnim dhe pikturë.
Gjatësia totale e shkrimet për të ndihmuar të llogaritur izolimin midis kurorave.
Mos harroni të marrë parasysh koston e tubimit dhe instalimin, me kosto e transportit.
Doorways, dritaret dhe dyert nuk janë të numëruara. Kostoja e materialeve që ata nuk kanë asnjë ndikim.
Numri i kunj është llogaritur përafërsisht.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa