Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e shumës së rërës, çimentos dhe zhavorrit për të bërë konkreteShuma e betonit E
Çanta e çimentos për 1 metër kub M
Peshë të një qese K

Përmasat e Betoni
çimento : rërë : rruge e asfaltuar nga pesha

: :

Kostoja e materialeve të ndërtimit

çimento (në qese)
rërë (1 ton)
rruge e asfaltuar (1 ton)


referencë për llogaritjen e materialeve për beton


Specifikoni përmasa të dëshiruara.

E - Shuma e kërkuar të betonit. Deklaruar në metra kub.
M - Sa çanta e çimentos që kërkohen për 1 metër kub beton.
K - Pesha e një qese të çimentos. Në kilogram.

Hyjnë në koston e materialeve në zonën tuaj.

Mos harroni të rillogaritjen e çmimeve të materialeve pjesa më e madhe me kosto me peshë jo, vëllim.
Proporcione dhe konsumin e rërës, çimentos dhe zhavorrit për të bërë kubike konkret të një default dhënë burimeve, siç rekomandohet nga prodhuesit e çimentos.
Po kështu, çmimi i çimentos, rërë, zhavorr mund të ndryshojnë në mënyrë të konsiderueshme në rajone të ndryshme.

Përbërja e përzierje përfunduar konkrete varet nga madhësia (fraksionet) guri i grimcuar ose zhavorr, çimento markë, freskinë e saj. Është e njohur se ruajtje të zgjatur të çimentos humb vetitë e saj, dhe lagështia e lartë e cilësisë së çimentos është përkeqësuar me shpejtësi. Ju lutem vini re se çimentos në qese nuk mund të peshojnë 50 kg, ashtu siç është shkruar. Besimit, por të verifikuar. Sa ju çimento derdhur më të mirë për të kontrolluar.

Ju lutem vini re se kostoja e rërës dhe zhavorrit është specifikuar në programin për 1 ton. Shitësit gjithashtu njoftoi një çmimi për metër kub rërë apo zhavorr apo zhavorr.

Përqindja e rërës varet nga origjina e saj, të tilla si rëra e lumit është e rëndë se një karrierë.
1 metër kub rërë peshon mesatarisht 1200-1700 kg - 1500 kg.

Zhavorr dhe gurë të grimcuar. Sipas burimeve të ndryshme, pesha e 1 shkon meter kub 1200-2500 kg në varësi të pjesë (madhësi). Rëndë - më shumë se mirë.

Pra numërimin koston për ton e rërës dhe zhavorrit ju do të ketë tuaj. Ose sqarojnë shitësit.

Megjithatë, përllogaritja ende ndihmon të dini se shpenzimet e vlerësuara për materialet e ndërtimit për përgatitjen e shumën e dëshiruar të betonit.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa
Politika e privatësisë