Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Mbulim muri me dërrasa, dërrasa kapëse, panele muri

shkalla e vizatimit 1:

Përmasat

Gjerësia e murit X
lartësi Wall Y


Madhësia deri në mes B
lartësi Wall A

Gjerësia e bordit W
Pastrim C


Llogaritja online e sasisë së materialeve të ndërtimit për veshjen horizontale të mureve


Llogaritja online e dërrasave ose veshjeve për veshjen horizontale të mureve
Lloj1
Mbulim muri me dërrasa, dërrasa kapëse, panele muri
Lloj2
Llogaritja online e sasisë së materialeve të ndërtimit për veshjen horizontale të mureve
Lloj3
Llogaritja online e dërrasave ose veshjeve për veshjen horizontale të mureve
Specifikoni dimensionet dhe llojin e murit

X - Gjerësia e murit.
Y - Lartësia e mureve.
W - Gjerësia e tabelës.
C - Hendeku midis dërrasave.

Nëse zgjidhet tipi 2 ose 3

B - Gjerësia e murit në kreshtë.
A - Lartësia e murit para pjerrësisë.

Opsionet e pagesës në internet.

Numri i rreshtave të rreshtimit.
Llogaritja e këndeve të prerjes për pjesët.
Llogaritja e sipërfaqes së murit.
Dimensionet e pjesëve të veshjes.
Gjatësia totale e të gjitha pjesëve të veshjes së mureve.
Gjenerimi i vizatimeve të përmasave të veshjes dhe rreshtimit të mureve.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa