Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e materialeve për ndërtimin e pishinë


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Thellësi H
Thellësi H2
Gjatësi X
Gjerësi Y

Trashësia e mureve A
Trashësia e fund B

Gjerësia e një anë E
Lartësia rim F
Nivel i ujit WMadhësi U1
Madhësi U2

Specifikoni vlerën e punës së gërmimeve

Gërmime arkeologjike (për 1 metër kub)
Largimi i dheut (për 1 metër kub)Llogaritja e pishinë drejtkëndëshe


Madhësia e grupit Madhësia e grupit
Madhësia e grupit Madhësia e grupit
krevat madhësia, muret dhe anën e pishinë
Specifikoni dimensionet ne milimetra

X - brenda pishinë e identifikimit
Y - brenda gjerësi të pishinë
W - Nivel i ujit
H - lartësia e murit në të majtë
H2 - lartësia e murit në të djathtë
U1 - Distanca në parvaz
U2 - gjerësia e parvaz
A - Trashësia e mureve
B - Trashësia e fund
E - Gjerësia e një anë
F - Lartësia rim

Programi do të ndihmojë në hartimin e pishinë dhe të llogaritur sasinë e materialeve të ndërtimit.
Ju mund të përdorni atë për të llogaritur zonën e sipërfaqes së brendshme dhe në anën e pishinë për të blerë pllaka dhe materiale hidroizolim, madhësia e tas, të gjetur sasinë e betonit dhe sasinë e punës së gërmimeve për ndërtimin e saj, për të gjetur sasinë optimale të ujit për përzgjedhjen dhe blerjen e pajisjeve për pishinë.

Për llogaritjen e plotësoni kutinë në të majtë të vlerave përkatëse.
Pas kësaj, programi do t'ju japë rezultate në një pishinë vizatim dhe të vendosur parametrat e nevojshme për llogaritjet.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa