Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritja e shkallëve me një 90 °


shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Apertura Lartësia Y
Gjatësia e hapjes X
Gjerësia e shkallëve E
Numër të fazave të C
Niveli më i ulët P
Trashësia e hapave Z
buzë spikatur nga hapat e F


Llogaritja e shkallëve me një 90°


Specifikoni dimensionet e kërkuara në milimetra Llogaritja e ladders rrotulluese Llogaritja e shkallëve me një 90°

X - Gjatësia e hapjes, e cila do të zënë në shkallë
Y - Lartësia nga niveli i dyshemesë së katit të parë për nivelin e dytë kati i katit
E - Gjerësia e shkallëve
F - hapa parvaz
Z - Trashësia e hapave

{} Llogaritja e ladders rrotulluese C - Numri i fazave
P - Numri i hapave + zonë

Llogaritja e shkallë rrotulluese është disi më e komplikuar llogaritja e shkallëve të drejtë.
Llogaritja e shkallëve komoditet është llogaritur me një formulë të bazuar në gjatësinë e katran.
Gjatësia e njeriut katran është 60-66 cm, në mesatare - 63 cm
shkallë të rehatshme korrespondon me formulën: 2 hap lartësi + nivel thellësi = 63±3 shih

Shkallë më të përshtatshme anim - nga 30 ° deri 40 °.
shkallë hapa Depth duhet të përmbushë 45 Madhesia e këpucë - jo më pak se 28-30 cm
Mungesa e thellë mund të kompensojë për hapin e projektimit.
Hapi lartësi duhet të jetë 20-25 cm

Vetëm të marrë shkallët rehat kthyer, ju mund të ndryshoni lartësinë e platformës.

Programi do të tërheqë projekteve kthyer shkallët në kënde kryesore dhe dimensione.
Në vizatimet e tregon dimensionet e përgjithshme të shkallëve, duke shënuar në krye të hapave në tra, kënde të hapave dhe dimensionet themelore e hapa vetë.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa