Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

Llogaritjet e materialeve të ndërtimit, projektues dhe detajues të ndërtimit

Llogaritësi i çatisë

Llogaritësi i shkallëve prej druri


kalkulatorë për shkallët metalike

Llogaritësi i fondacionit dhe produkteve të betonit

Llogaritësi i materialeve të ndërtimit

Llogaritësi i gardheve, mureve dhe dyshemeve

Llogaritësi i punimeve tokësore

Llogaritësit e vëllimit dhe kapacitetit

Llogaritësi të tjerë

Rreth projektit

Në vazhdim të ndërtimit të një shtëpie kuadër unë jam hasur vazhdimisht me llogaritjet e numrit të materialeve të ndërtimit dhe ridimensionimin e një dizajn pjesë.

Prerja bordit, druri ose lëndë druri të tjera për ndërtimin - të nevojshme si për mure apo dysheme?

Ngrohje gjithashtu kërkojnë një llogaritje të vazhdueshme. Do të jetë ky leshi mineral, shkumën apo izolim të tjera. Siç e kam shkruar, kornizë në shtëpinë time të ndërtimit dhe të materialeve izoluese ta përdor për izolimin, jo vetëm në dysheme dhe çati dhe mure.

Mbulim - një tjetër histori. Kulmi i formave shtëpinë time kompleks, dhe të llogarisë shumën e herpes metal apo materiale të tjera mbulim është e vështirë. Dhe ende duhet të marrë në konsideratë të mbeturinave në mbulim. Pra, kjo është një shtëpi për disa vite me një çati të materialit mbulim.

Sezonin e ardhshëm do të rreshtim mure. Gjithashtu konsiderohet veten mur anësor, pengesë avull ...

Një person i njohur me kursin algjebër shkollë, këto Llogaritjet nuk do të jetë e vështirë. Merr një fletë letre dhe një makinë llogaritëse, mos harroni të formulës, shikoni disa herë ... Also check out ... Për të bërë llogaritjet nuk jane gabim crept mbushur me shpenzimet e panevojshme. Transportit, në qoftë se ne kemi diçka për të blej më shumë, ose anasjelltas më shumë, lehtë për t'u përdorur nuk është shumë i mirë dhe kështu me radhë.

Pra, lindi ideja për të kaluar këto llogaritje rutinë mbi supet e programeve që të gjithë do të konsiderojë dhe të nxjerrë një plan.
Dhe më e rëndësishmja - të mos bëjnë gabime! Për shkak se kostoja e dështimit është shumë i lartë gjatë ndërtimit.
Unë shpresoj se shërbimi i im do të ndihmojë ata që po ndërtojmë një shtëpi me duart e tij dhe inxhinierë-ndërtues.


zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Aplikacioni është më i përshtatshëm për të punuar me të
Google Play
Politika e privatësisë
Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa