Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Пресметка на градежни материјали за ограда


Изработка на скала 1:

     Наведете димензиите во метри

Големина на земјиште
Ширина на патека X
Должината на левата страна Y2
Должината на десната страна Y

Ограда
Растојание меѓу мислења S3
Ширината на портата и портата S1
Цена 1 пост


Одберете материјали за ограда


Пресметка на оградата

Пресметка на оградата Програмата го пресметува бројот на столбови потребни за инсталирање на оградата.
Само пресметува растојанието меѓу столбовите и се пресметуваат во висина на материјалните оградата: жица мрежа, плочки или лист материјал.
За да дознаете цената на градежните материјали се користат, листата на нивните цени на мало во продавници во вашата област.
Освен ако не забележа "оптимизирање на растојанието помеѓу мислења", на програмата рамномерно ќе ги дистрибуира на колоните на оградата на секоја страна на заговор и прилагодување на дистанца меѓу нив.
Забележете дека колумни на портата е веќе вклучена во пресметката.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Апликацијата е попогодна за работа
Google Play
Политика за приватност
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa