Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Пресметки на градежни материјали, градежни калкулатори, и дизајнери

Калкулатори на покривот

калкулатори за дрвени скали


калкулатори за метални скали

Калкулатори за основа и бетонски производи

Калкулатори за градежни материјали

Калкулатори за ограда, ѕид и под

Калкулатори за земјени работи

Калкулатори за волумен и капацитет

Други калкулатори

За проектот

Обид за изградба на рамка куќа јас сум постојано се соочуваат со пресметки на бројот на градежни материјали и димензионирање на дел дизајн.

Сечење одбор, дрвена граѓа или од други дрва за конструкција - како што се бара за ѕидови или подови?

Греалки, исто така, бара константно пресметка. Дали оваа минерална волна, пена или други изолација. Како што сум напишал, моја куќа рамка конструкција и материјали за изолација се користи за изолација, не само на подот и покривот, и ѕидовите.

Покриви - друга приказна. На покривот од мојата куќа комплексни форми и да се пресмета износот на метал ќерамиди и други материјали за покриви е тешко. И сеуште треба да се земат предвид отпад во кров. Значи тоа е куќа неколку години со покрив од материјал за покривање.

На следната сезона ќе биде поставата на ѕидовите. Исто така се сметал себеси за обвивка, пареа бариера ...

Едно лице се запознаат со училиштето алгебра Се разбира, овие пресметки нема да биде тешко. Земете лист хартија и калкулатор, се сеќаваш на формула, проверете на неколку пати ... Исто така проверете ... Да се направи пресметки не се грешка пролази полн со непотребни трошоци. Превоз, ако се има нешто да купат повеќе или обратно на премногу, лесен за користење не е многу добра и така натаму.

Така се роди идејата да ги минат овие рутински пресметки на рамениците на програмите дека секој ќе ги разгледа и да подготви план.
И што е најважно - не се прават грешки! Бидејќи цената на неуспехот е премногу висока за време на изградбата.
Се надевам дека мојата служба ќе им помогне на оние кои се градење на куќа со рацете и инженери-градители.


zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Апликацијата е попогодна за работа
Google Play
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa
zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2023
Политика за приватност