Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Пресметка на материјали за изградба на базен


Изработка на скала 1:

Наведете димензии во милиметри

Длабочина H
Длабочина H2
Должина X
Ширина Y

Дебелина на ѕидовите A
Дебелината на дното B

Ширината на страната E
Раб висина F
Нивото на водата WГолемина U1
Големина U2

Наведете вредноста на ископувањето работа

Ископ (за 1 кубен метар)
Отстранување на почвата (за 1 кубен метар)Пресметка на правоаголни базен


големината на базенот големината на базенот
големината на базенот големината на базенот
постела, ѕидовите и од страна на базен
Наведете димензии во милиметри

X - во должина базен
Y - во ширина на базенот
W - Нивото на водата
H - висината на ѕидот на левата
H2 - висината на ѕидот од десната
U1 - растојание до работ
U2 - ширината на полицата
A - Дебелина на ѕидовите
B - Дебелината на дното
E - Ширината на страната
F - Раб висина

На програма ќе ви помогне во дизајнирање на базенот и да се пресмета износот на градежни материјали.
Можете да го користите да се пресмета од областа на внатрешната површина и од страна на базен да се купи плочки и ленти материјали, големината на садот, да дознаете износот на бетон и износот на ископување работа за нејзината изградба, да се најде оптималниот износ на вода за избор и набавка на опрема за базен.

За пресметка на пополнување на кутијата лево соодветните вредности.
После тоа, на програмата ќе ви даде резултати во цртежот базен и постави параметри потребни за пресметки.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Апликацијата е попогодна за работа
Google Play
Политика за приватност
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa