Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Монтажа заградата


Изработка на скала 1:

Наведете димензии во милиметри

Дијаметарот на цевката D
Дијаметар столпчиња B
Должина на навој H
Чистење ZПресметување на големината на изградбата менгеме

челик менгеме Наведете димензии во милиметри

D - Дијаметарот на цевката
B - Дијаметар столпчиња
H - должина на навој
Z - Чистење

Купи Градежни елементи од железо не е проблем. На продажба е парче на хардвер за сите прилики. Цевка прстиња, стеги за поправка на различни големини и цели. Но понекогаш и не може да биде една продавница тела и треба да се направи стомакот се подготвуваат.
Менгеме се состои од нишки обетка со ореви и стегање плоча. Фиба наведнува на дијаметарот на цевката и метал клип е подготвена. Во притисокот плоча дупчат две дупки. Таа го стави на игла и стисната цевка како менгеме. Често се користи во изградбата на огради, кои се прикачени на плочата стативата.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Апликацијата е попогодна за работа
Google Play
Политика за приватност
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa