Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Пресметка на лизгачка врата гардероба


Изработка на скала 1:

Кабинетот висина Y
Кабинетот ширина X
Длабочината на кабинетот Z
База висина C

Случај материјал W
Материјал партиции V
Големина F

Мембрана P

A
Растојанието од горе H


1 дел

Полици


Дел 2

Полици
Оддел 3

Полици


G
N


Метод на пресметување на материјал за гардероби

гардероба ѕид кабинет

Наведете димензии во милиметри

Y - Кабинетот висина
X - Ширина
Z - Длабочина
C - парче висина столбната плоча
W - дебелина на материјалот од кабинетот рамка
V - дебелина на материјалот од внатрешните делови
F - растојание за вграден шкаф врати купе

P - бројот на вертикални прегради
A - мезанин полица, над она што делови се наоѓа
H - висина мезанин полици

Определи ширината на кабинет.
Внатрешна ширина на кабинетот ќе бидат утврдени автоматски.
Изберете го бројот на полиците во секоја секција.
Определи висината на полиците.
Растојанието од подот до последниот рок се определува автоматски.

G - покаже големината на цртежи
N - покаже детали за нумерирање на цртежитеКако резултат на тоа, програмата ќе се пресмета

со вкупна површина од домување материјали кабинет
со вкупна површина од материјали кабинетот полиците и партиции
ткаенина област задниот ѕид
покажува општ поглед на кабинетот и цртежи
бројот и локацијата на монтажа дупки (освен за отворања меѓу капа и на подот кабинет)

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Апликацијата е попогодна за работа
Google Play
Политика за приватност
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa