Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Пресметка на керамички плочки


Изработка на скала 1:

Наведете димензии во милиметри

Ширината на плочки E
Висината на плочки F

Должината на соба A
Ширина на собата B
Висината на ѕидовите Y

Одземе областа ширина и висина

Одземи од ѕидот A1 A2
Одземи од ѕидот B1 B2
Одземи од ѕидот C1 C2
Одземи од ѕидот D1 D2

Цената на плочка за 1 метар2 H
Работи за 1 метар2 Z


Пресметка на керамички плочки


Наведете потребните големината на плочки и бања

E - Ширината на плочка.
F - Висината на плочка.
A - Должината на бања.
B - Ширина на собата.
Y - На висината на ѕидот.
Керамички плочки
плочка
Од областа на ѕидовите може да се одземат области кои нема да има керамички плочки.
Ова може да биде врата во тоалет, ѕид на една туш кабина или када.
Овие области се прикажани одделно за секој ѕид.
Како резултат на тоа, програмата ги пресметува површините и износот на керамичка плочка или гранит.
Резултатите се прикажуваат за секој ѕид поединечно и се вкупно за целата бања.
Должината на сите зглобови да се процени износот на инјекциска смеса.
Димензии на места без завршна обработка.
Должината на столбната плоча, со оглед на места без завршна обработка.
Периметарот ѕидови.

Шемата на бања ѕид облицовка

Цртежот е генерирана во пресметката шема се соочува со еден груб, одделно за секој ѕид.
Шемата е дадена за визуелна проценка на редење и сечење плочки.
Ова ќе помогне да се утврди начинот на натрупување, на количеството на отпад.

Ако одредите цената на керамички плочки и на трошоците за работа на нејзината инсталација, на програмата ќе се пресмета приближната цена за поправка на бања.

Имајте на ум дека оваа плоча е подобро да се купи мала маржа.
Особено ако се справи со кои се соочува себе.
Производи во различни серии може да се разликува малку во боја и модел.

zhitov Author of the project: Dmitry Zhitov
fb vk

© 2007 - 2024
Апликацијата е попогодна за работа
Google Play
Политика за приватност
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.
русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ဗမာစာ ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori ଓଡ଼ିଆ kinyarwanda türkmen ئۇيغۇرچە татар aymara অসমিয়া بامبارا भोजपुरी oluganda ava-ñe’ẽ डोगरी ilokano qhichwa कोंकणी krio سۆرانی lingála मैथिली މޯލްޑިވިއަން އެވެ ꯃꯤꯇꯩꯂꯣꯟ mizo ṭawng afaan oromoo संस्कृत- sesotho sa leboa ትግርኛ xitsonga twi ɛ̀ʋɛ̀gbè basa jawa