Llogaritjen e shumës së materialit për muret e jashtme

Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni llojin e mureve

Specifikoni dimensionet në centimetra

Specifikoni dimensionet e mureve
Gjerësia e murit pjesë muri mbi kulm X
Gjatësia e murit anën Z
Lartësia Ridge e pediment Y
lartësi Wall (në cep) H
Trashësia e mureve TZgjidhni material mur
Llogaritja e mureve


Specifikoni dimensionet në centimetra

X - Gjerësia e murit pjesë muri mbi kulm
Z - Gjatësia e murit anën
Y - Lartësia Ridge e pediment
H - Lartësia e murit në cep të
F - sidewall Ridge lartësi
T - Trashësia e mureve

Programi do të llogarisë shumën e materialeve për muret e jashtme e tulla, bllok, log katror ose shtëpi prej dërrase.
Specifikoni lartësinë e kurriz të murit çati të njëjtën lartësi, në qoftë se e doni në mur dysheme.Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
Shërbimi i ofruar nga site www.zhitov.ru
© Дмитрий Житов