Llogaritja e materialeve për mbulim për mansardë

Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Lartësi Y
Lartësi Y2
Gjerësi X
Gjerësi C
Gjatësi B

Materiale Kulmi

Gjerësia e mahi S1
Trashësia e mahi S2
Distanca në mes mahi S3
Largësia në buzë të kulmit S4

Gjerësia e bordeve veshje me listela O1
Trashësia e bordeve veshje me listela O2
Distanca në mes të bordeve veshje me listela R

fletë Lartësia mbulim L1
Gjerësia e fletës mbulim L2
Fletë mbivendosje (%) L3
Llogaritja e mansardë
Specifikoni dimensionet e kërkuara në milimetra

X - gjerësia e shtëpisë
C - Madhësia dalë
B - Gjatësia e kulmit

Ndihmë

Programi është dizajnuar për të llogaritur mansardë: numri i mbulim dhe materiale shtresë, herpes, sheathing dhe mahi.
Ju mund ti shtohen disa dimensione të dobishme të kulmit.

Llogaritja tregon madhësinë ose sasinë e materialit është gjysma e kulmit dhe në kllapa - madhësinë ose volumin e kulmit të tërë.

Kujdes! Në llogaritjen e materialeve fletë (Onduline, propozoj apo tjegullat metal) mbani në mend se programi gjen çati katrore.
Për shembull, 2,8 seri, shumohen me 7,7 fletët në një rresht. Në një ndërtim të vërtetë vënë 3 rreshta.
Për më shumë saktësi llogaritur numrin e fletëve të mbulim për të ulur lartësinë e fletë në llogaritjen për të marrë një numër i seri.
Mos harroni të vendosur madhësinë e saktë të përputhen (për materiale të ndryshme, ajo mund të jetë e ndryshme - të ndjekë rekomandimet e prodhuesit).

Edhe një herë, atë për të blerë materialet e ndërtimit duhet të jetë me një diferencë të mbeturinave.Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
Shërbimi i ofruar nga site www.zhitov.ru
© Дмитрий Житов