Llogaritja serrë gjysmërrethor

Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

shkalla e vizatimit 1:

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Gjerësi X
Gjatësi Z
Lartësi Y
Seksionet e fasadës A
Seksionet e mureve E
Qelizat në seksionet DРасчет полукруглой теплицы

Serë Specifikoni dimensionet ne milimetra

X - Gjerësia e serrës
Z - gjatësia e serrës
Y - Lartësi

Llogaritja e serrës
A - Numri i seksioneve vertikale të fasadës
E - Numri i seksioneve vertikale mur
D - numri i qelizave në pjesët vertikale

Duke ndryshme numrin e seksioneve dhe qelizat në to, ne kemi zgjedhur madhësinë optimale.
Madhësia qelizë do të llogaritet automatikisht.
Të gjitha dimensionet janë paraqitur në Figura serrë.

Programi është dizajnuar për të llogaritur materialet e nevojshme për ndërtimin e një serë gjysmërrethor.
Llogaritja mund të dini zonë dhe vëllimin e një serë, zona e lustrim, sasia e lëndëve për strukturën, perimetri i fondacionit.Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
Shërbimi i ofruar nga site www.zhitov.ru
© Дмитрий Житов