Llogaritja e veshjet dyer rrëshqitëse

Makina llogaritëse llogaritjet tuaja Hyrje
shqipe

shkalla e vizatimit 1:

Lartësia e kabinetit Y
Gjerësia Kabineti X
Thellësinë e kabinetit Z
Lartësia Base C

Rasti materiale W
Materiale ndarëse V
Madhësi F

Septe P

A
Largësia nga top H


Neni 1

Raftet


Seksioni 2

Raftet
Seksioni 3

Raftet


G
NMetoda e llogaritjes materiale për wardrobes

veshjet mur kabineti

Specifikoni dimensionet ne milimetra

Y - Lartësia e kabinetit
X - Gjerësi
Z - Thellësi
C - Lartësia e workpiece bazament
W - trashësi materiale e kuadrit kabinetit
V - trashësi materiale e pjesëve të brendshme
F - Distanca për Coupe ndërtuar në dyert e kabinetit

P - numri i ndarëse vertikale
A - kat i ndërmjetëm raft, mbi atë seksione vendosur
H - raftet lartësi pjesshwm

Specifikoni gjerësinë e kabinetit.
Gjerësia e brendshme e kabinetit do të përcaktohet automatikisht.
Zgjidhni numrin e raftet në çdo seksion.
Specifikoni lartësinë e raftet.
Distanca nga dyshemeja deri në shelfin e fundit është përcaktuar automatikisht.

G - tregojnë madhësinë e vizatimeve
N - tregojnë detajet e numeracionit të vizatimeveSi rezultat i kësaj, programi do të llogarisë

një sipërfaqe totale prej materialeve kabinetit të strehimit
një sipërfaqe totale prej materialeve raftet e kabinetit dhe ndarëse
Zona pëlhurë pasme mur
tregon një pamje të përgjithshme të kabinetit dhe vizatimet
numri dhe lokacioni i gropave në rritje (përveç për hapje mes kapak dhe kabinetit dysheme)Ju nuk keni llogaritjet ruajtur.
Regjistrohuni ose shenjë që do të jetë në gjendje për të ruajtur llogaritjet e tyre dhe për të dërguar me postë.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
Shërbimi i ofruar nga site www.zhitov.ru
© Дмитрий Житов