Пресметка на дрвени скелиња.

Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Изработка на скала 1:

Наведете димензии во милиметри

Ширината на дрвени скелиња B
Висина Y
Ширина X
Настрешница C
Пукнатина ZПресметка на димензии и агли на дрвени скелиња


Наведете потребните димензии во милиметри

X - ширината на куќата
Y - висина покрив
C - големина настрешница
Z - растојание од работ на одборот пред пијан
B - Ширината на дрвени скелиња

Помош

Без изградба на покрив фармите не се имплементирани.
На фронтон покривна конструкција е потребно за да се пресмета големината на дрвени скелиња, заобиколат и џебови.
Програма за пресметување на дрвени скелиња за ова и не е наменето.
Ширината на куќата, на висина од почетокот на покривот билото и ширината на настрешница е должината на мертек пресметка, на растојание до жлебот.
Рамките на истата програма ќе привлече цртеж со димензии на дрвени скелиња. Особено тоа ќе биде корисно за оние кои решиле да се направи со рацете дрвени скелиња.Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
Услуги обезбедени од страна на сајтот www.zhitov.ru
© Дмитрий Житов