Пресметка на скали со косници

Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Изработка на скала 1:    

Наведете димензии во милиметри

Вкупна висина Y
Должината на отвор X
Ширина на скали Z

Број на газишта C

Дебелината на газишта W
Исфрлен раб на газишта F
дебелина T


Пресметување на големината на дрвени скали со стрингериНаведете потребните димензии во милиметри

X - должина скалило отворање
Y - Висина на скалата
Z - Ширина на скали
C - Број на газишта
W - Дебелината на газишта
F - Полицата чекори
T - дебелина
H - шоу risers
LR - насока скалилата лифт
SP - на позицијата на првата фаза на нивото на подот од вториот кат


Карактеристики.

Калкулација удобен дизајн дрво јавачки скалите.
Утврдување на висината на материјали.
Точната димензии на сите детали.
Детални цртежи и дијаграми на сите елементи на скалилата.
Упатство за олеснување на скалите.Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
Услуги обезбедени од страна на сајтот www.zhitov.ru
© Дмитрий Житов