Пресметка на скалите на низа

Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Изработка на скала 1:    

Наведете димензии во милиметри

Вкупна висина Y
Должината на отвор X
Ширина на скали Z

Број на газишта C

Дебелината на газишта W
Исфрлен раб на газишта F
Дебелината на низа T


Пресметување на големината на дрвени скали со withsНаведете потребните димензии во милиметри

X - должина скалило отворање
Y - Висина на скалата
Z - Ширина на скали
C - Број на газишта
W - Дебелината на газишта
F - Полицата чекори
T - дебелината на низа или kosoura
H - шоу risers
LR - насока скалилата лифт
SP - на позицијата на првата фаза на нивото на подот од вториот кат


Карактеристики.

Пресметка на user-friendly дизајн дрвени скали од стрингот.
Утврдување на висината на материјали.
Точната димензии на сите детали.
Детални цртежи и дијаграми на сите елементи на скалилата.
Упатство за олеснување на скалите.

Пресметка на погодност скалите се пресметува по формула врз основа на должината на теренот.
Должината на теренот човекот е 60-66 цм, во просек - 63 см
Комфорни скалилата одговара на формулата: 2 чекор висина + длабочина на ниво = 63±3 см.

Најзгодно навалите скала - од 30 ° до 40 °.
Длабочина скалила чекори треба да ги исполнуваат големина 45 чевли - не помалку од 28-30 см
Недостаток на длабочина можат да компензираат за проекција чекор.
Чекор висина треба да биде 20-25 cmВие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
Услуги обезбедени од страна на сајтот www.zhitov.ru
© Дмитрий Житов