Пресметка на метални решетки на прозорците

Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски
Изработка на скала 1:    

Наведете димензии во милиметри

решетки Висина Y
Ширината на решетка X

дел ширина A
На големината на прачка W

Број на барови T
хоризонтални елементи G

цртеж соба

Агол U

Висината на декоративен елемент H

Пресметка на прозорецот метални решетки


Наведете потребните димензии во милиметри

Y - решетки Висина
X - Ширината на решетка
A - Ширина рамка
W - дебелина бар
T - бројот на вертикални барови
G - бројот на хоризонтални елементи
N - Соба опции прозорец рамка
U - агол елементи (за опции 1, 2, 3, 9, 10)
H - висината на декоративен елемент (за опции 7, 8)


Опции слика прозорските решетки


карактеристики

Пресметувањето на потребната количина на материјали за метални решетки.
Точната димензии на сите детали.
Детални цртежи на челични решетки.
Рамномерна распределба на декоративни елементи на решетка.Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
Услуги обезбедени од страна на сајтот www.zhitov.ru
© Дмитрий Житов